Zaczynamy nowy sezon! Wyjazd do Stawigudy!

Pracowity okres przygotowawczy już za zawodnikami MKS Start Nidzica. Kilka tygodni naprawdę solidnych treningów, trzy spotkania sparingowe i do walki o ligowe punkty pozostał niespełna tydzień.

Seniorzy nidzickiego Startu pod wodzą Bartosza Kruschel przystępują do nowego sezonu. Już 8 sierpnia o godzinie 17:00 po raz pierwszy zagrają o ligowe punkty na stadionie w Stawigudzie z miejscowym GKS-em. Drużyny bardzo dobrze się znają choćby z uwagi na fakt, że w ubiegłym roku rywalizowały ze sobą w ligowych zmaganiach. Kto tym razem okaże się lepszy na inaugurację piłkarskiego sezonu? O tym przekonamy się niebawem.

1 porażka i 2 wygrane...

Tak w dużym skrócie można opisać przedsezonowe potyczki naszych zawodników. Pierwszym przeciwnikiem był Omulew Wielbark, z którym przegraliśmy 3:1, a jedyną bramkę dla Startu zdobył Dominik Bróździński. Drugi sparing podopieczni Bartosza Kruschel rozegrali z GSZS Delfin Rybno i tu już worek z bramkami rozwiązał się i mecz zakończył się zwycięstwem Startu 5:1. Zdobycz bramkową w meczu z Rybnem między siebie podzielili: Rafał Wawrzyniak - 2, Mateusz Karwacki, Paweł Napiórkowski i Mateusz Szczypiński. W ostatnim meczu przygotowawczym rywalami Startu była drużyna SKS Szczytno, która musiała uznać wyższość nidziczan i pogodzić się z porażką aż 6:1. Bramki w tym meczu zdobywali: Paweł Napiórkowski, Michał Leszczyński - 2, Radosław Urbański, Dominik Bróździński oraz Rafał Wawrzyniak.

Start do sezonu 2015/2016 przystąpi w składzie:
Bramkarze:

- Karol Bruzda