Start remsiuje z Polonią!

15 maja na Stadionie Miejskim im. ks. Ryszarda Gamańskiego zawodnicy MKS Start Nidzica podejmowali Polonię Iłowo.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu podopieczni Bartosza Kruschel po dobrym meczu pokonali 2:1 w wyjazdowym spotkaniu Tęczę Miłomłyn. Tym razem pomimo usilnych starań, by zdobyć komplet punktów, sztuka ta nie udała się, a oba zespoły muszą zadowolić się jednym oczkiem.

Od pierwszego gwizdka sędziego oba zespoły ruszyły do przodu i naprzemiennie nacierały na swoje bramki. W drużynie Startu najwięcej zamieszania w szeregach defensywnych gości siał Dominik Bróździński, który otwierał drogę do bramki dośrodkowaniami. W 12 minucie właśnie takie zagranie na bramkę zamienił Daniel Pawęcki i Start prowadził 1:0!

Do przerwy rezultat nie uległ już zmianie. Tuż po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę nad stadionem zatrzymała się deszczowa chmura, która "wspomogła" grę obu drużyn. Mokra murawa nie sprzyjała już finezyjnej grze, a piłka nabierała poślizgu i była trudniejsza do opanowania. W 61 minucie rzut wolny dla gości, dośrodkowanie w pole karne, a tam piłkę w siatce strzałem głową umieszcza Krzysztof Świątkowski! Jest 1:1 i niestety ale po części bramkę tą na swoje konto musi zapisać Tomasz Samsel, który źle ocenił tą sytuację.

Poloniści po wyrównaniu za wszelką cenę chcieli wysunąć się na prowadzenie, ale ich strzały nie trafiały w światło nidzickiej bramki. W samej końcówce spotkania zabrakło szczęścia Rafałowi Wawrzyniakowi, który skierował piłkę głową w kierunku bramki, ale ta odbiła się od poprzeczki.

Sędzia użył gwizdka tego dnia po raz ostatni. Wynik remisowy jak najbardziej sprawiedliwy dla obu drużyn.