Wygrana na zakończenie! Wiosna bez porażki!

20 czerwca na Stadionie Miejskim im. ks. Ryszarda Gamańskiego w Nidzicy miejscowy Start zakończył ligowe zmagania pojedynkiem z Kormoranem Zwierzewo. Zwycięstwem w ostatniej kolejce podtrzymał dobrą wiosnę w której nie przegrał żadnego meczu!

Pierwszy gwizdek arbitra na nidzickim stadionie i ostatnie w tym sezonie piłkarskie widowisko rozpoczęte. Pierwsza ofensywna akcja Startu i faul w okolicach 25 metra. Paweł Sobotka uderza z rzutu wolnego, ale wprost w mur. Odbita piłka trafia pod nogi Radosława Urbańskiego, który dośrodkowuje w pole karne wprost na głowę Michała Leszczyńskiego, ale piłka mija bramkę gości!

W 8 minucie goście nie mogąc przebić się przez defensywę Startu szukają szansy strzałem z dystansu, ale bardzo pewnie między słupkami nidzickiej bramki zachowuje się Karol Bruzda. Chwilę później Dominik Bróździński mija na skrzydle dwóch zawodników Kormorana i dogrywa w pole karne. Do piłki dochodzi Radosław Urbański i z niewygodnej pozycji posyła piłkę wysoko nad poprzeczką.

11 minuta i kolejna groźna akcja gospodarzy. Długie podanie do Dominika Bróździńskiego, ten dochodzi do piłki, strzela, ale skutecznie w bramce brakarz gości. Mamy rzut rożny. Piłka przechodzi przez całe pole karne, ale akcję zamyka Adrian Roczeń. Dogranie do Mateusza Karwackiego, który ze skraju pola karnego potężnym strzałem umieszcza piłkę w siatce! Jest 1:0!!!

Kolejne minuty to próby Kormorana by przedrzeć się pod nidzicką bramkę, ale wszelkie akcje gości kończyły się na skutecznie grającym bloku defensywnym. W 18 minucie Kamil Godlewski uderza po ziemi z dystansu, ale dobrze między słupkami bramkarz ze Zwierzewa.

27 minuta i kolejna próba zaskoczenia Karola Bruzdy z dystansu. Tym razem było już nieco bliżej, bo piłka minęła poprzeczkę dosłownie o centymetry! W odpowiedzi Jakub Bróździński uderza z dystansu, bramkarz gości odbija piłkę wprost pod nogi Michała Leszczyńskiego, ale sędzia liniowy podnosi chorągiewkę wskazując spalonego.

Na kolejną akcję ofensywną Startu nie trzeba było długo czekać. Michał Leszczyński mija obrońcę Kormorana, znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale w tej sytuacji zabrakło odrobinę szczęścia i piłka minęła słupek bramki! Koniec pierwszej połowy. Start prowadzi 1:0.

W drugiej odsłonie to Start ponownie zaczyna od natarcia. Dominik Bróździński uderza ze skraju pola karnego, a bramkarz gości wybija piłkę na rzut rożny. Choć wydawało się, że poradzi z nią sobie bez problemu. W odpowiedzi Kormoran stwarza groźną sytuację pod bramką Startu, ale na posterunku jest Karol Bruzda!

55 minuta, kolejna ofensywna akcja gości i zawodnik Kormorana zostaje powalony w polu karnym. Sędzia nie ma wątpliwości - rzut karny. Niestety zamieniony bardzo pewnie na bramkę i mamy 1:1!!!

Dwie minuty później Dominik Bróździński dośrodkowuje z rzutu rożnego w pole karne. Do piłki najwyżej wyskakuje Jakub Bróździński, ale tym razem strzał głową mija bramkę gości! 65 minuta i mamy 2:1!!! Paweł Sobotka otrzymuje piłkę na 13 metrze i bez problemu umieszcza piłkę w siatce!!!

W 70 minucie Radosław Urbański ustala wynik tego spotkania na 3:1 po dośrodkowaniu Dominika Bróździńskiego! Radek przyjął piłkę, przełożył na lewą nogę i uderzył w sam róg bramki!

Do końca meczu szanse na zdobycie bramki mieli Michał Leszczyński, ale jego strzał powędrował wysoko nad poprzeczką oraz Adrian Roczeń, którego strzał obronił bramkarz. Goście natomiast nie wykorzystali rzutu karnego posyłając piłkę wysoko nad poprzeczką.

Start - Karol Bruzda, Alan Zasadzki, Paweł Sobotka, Adrian Roczeń, Mateusz Karwacki, Jakub Bróździński, Kamil Godlewski, Radosław Urbański, Dominik Bróździński, Kamil Michalski, Michał Leszczyński.