Start wygrywa z Ewingami! Szansa na awans pozostaje!

3 czerwca zawodnicy nidzickiego Startu pod wodzą Bartosza Kruschel na własnym boisku podejmowali drużynę Ewingów Zalewo.

Po ostatniej drobnej wpadce (remis w Gągławkach) szanse na awans minimalnie się oddaliły, ale zwycięstwo z Ewingami przywraca nadzieję. Głównym warunkiem jest to, że rywal z za miedzy, czyli Orzeł w weekendowych zmaganiach poniesie porażkę z liderem rozgrywek - Unią Susz.

Środowe zmagania od pierwszego gwizdka były wyrównanym widowiskiem z drobną, optyczną przewagą gospodarzy. Już do przerwy zawodnicy Startu mogli rozstrzygnąć losy tego spotkania, bo okazji do zdobycia bramki było wiele, a skończyło się tylko na 2:0.

Pierwsza bramka dla naszego zespołu padła w 22 minucie meczu. Paweł Napiórkowski odebrał piłkę rywalom, podciągnął z nią kilka metrów, zagrał do Kamila Michalskiego, a ten umieścił futbolówkę w siatce! Jest 1:0!!!!

Zdobyta bramka rozbudziła apetyt, a za tym poszły kolejne groźne sytuacje, których na bramki nie zamienili Paweł Sobotka, Rafał Wawrzyniak, Dominik Bróździński czy Alan Zasadzki.

Kilka minut później Start podwyższa prowadzenie na 2:0 za sprawą kapitana - Pawła Napiórkowskiego, który umieszcza głową piłkę w siatce! Koniec pierwszej połowy i 2:0 dla Startu.

Sympatycy gospodarzy przyzwyczaili się do tego, że Start gra w drugiej połowie lepszy futbol, ale tym razem tak się nie stało i od pierwszego gwizdka drugiej części meczu to Ewingi chciały odmienić losy spotkania.

Kilka groźnych sytuacji stworzonych przez gości i w 60 minucie cel osiągnięty! Piłka zatrzymuje się w siatce nidzickiej bramki! Na szczęście było to jedyne trafienie Ewingów w tym spotkaniu.