Piąta wygrana! Start nadal liderem!

26 sierpnia seniorzy MKS Start Nidzica pod wodzą Bartosza Kruschel rozegrali piątą kolejkę ligowych zmagań. Tym razem w wyjazdowym spotkaniu spotkali się z drużyną GKS Gietrzwałd/Unieszewo, którą pokonali 5:1.

Od pierwszego gwizdka sędziego Start powoli i starannie układał swoje akcje chcąc jednocześnie wybadać na co stać rywali, którzy co prawda wszystkie 4 mecze przegrali, ale były to spotkania na wyjazdach. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył Dominik Bróździński, lecz gospodarze doprowadzili do wyrównania jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę zmagań.

Drugie 45 minut to dominacja Startu, który zaczął grać agresywniej i stosować wysoki pressing. Takie nastawienie wywołało kilka dość poważnych błędów, które udało zamienić się na bramki. Nidzicki Start na prowadzenie 2:1 wysunął Adrian Roczeń, a wynik podwyższali: na 3:1 Paweł Sobotka pewnie wykonując rzut karny, na 4:1 po strzale Michała Leszczyńskiego, który skorzystał z dośrodkowania Rafała Wawrzyniaka oraz na 5:1 po bramce Mateusza Szczypińskiego, który odebrał piłkę obrońcy i pewnie umieścił ją w siatce.

Dzięki tej wygranej Start Nidzica pozostaje na fotelu lidera rozgrywek Klasy Okręgowej gr. II z kompletem 15 punktów na koncie. Najbliższe spotkanie nasi zawodnicy rozegrają już 29 sierpnia na wyjeździe z Radomniakiem Radomno.