Wyjazdowa wygrana. Syrena Młynary - Start Nidzica 2:3

4 października w ramach 11 kolejki zmagań piłkarskiej Klasy Okręgowej gr. II Start Nidzica rozegrał wyjazdowe spotkanie z Syreną Młynary. Podopieczni Bartosza Kruschel wygrali 3:2.

Spotkanie w Młynarach to pokaz twardej gry i walki o piłkę najczęściej w środkowej strefie boiska. Gospodarze próbują grać "na aferę" posyłając jedynie długie piłki w kierunku swych napastników. Start natomiast próbował grać swoje i konstruować składne akcje. Niestety spotkanie rozpoczyna się od objęcia prowadzenia w 10 minucie przez Syrenę. Start jednak nie spuszcza z tonu i w 30 minucie doprowadza do wyrównania. Pawła Napiórkowskiego świetnym zagraniem obsługuje Mateusz Karwacki i mamy 1:1. Jeszcze przed przerwą Start obejmuje prowadzenie za sprawą Rafała Wawrzyniaka. Tym razem cegiełkę do bramki dołożył Dominik Bróździński. Sędzia zaprasza zawodników na przerwę przy prowadzeniu 2:1 nidzickiego Startu. Po przerwie obraz gry nie ulega zmianie i goście w 60 minucie trafiają na 2:2. Ponownie na prowadzenie nidzicką ekipę w 73 minucie wyprowadza Paweł Napiórkowski wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego. Mamy 3:2 dla nidziczan!

Na kwadrans przed końcem spotkania drugi żółty kartonik, a w konsekwencji czerwony ujrzał strzelec dwóch bramek Paweł Napiórkowski. Jednakże siły na boisku wyrównały się w 85 minucie. Wtedy czerwoną kartkę ujrzał zawodnik Syreny.

Start Nidzica po 11 kolejkach zajmuje 7 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 17 punktów.

Start: Damian Dąbrowski, Adrian Roczeń, Mateusz Karwacki, Paweł Sobotka, Mateusz Szczypiński, Jakub Bróździński, Paweł Napiórkowski, Kamil Godlewski, Rafał Wawrzyniak, Kamil Michalski, Dominik Bróździński.
Zmiany: Rafał Bróździński --> Kamil Godlewski, Radosław Olszewski --> Dominik Bróździński