Wyjazdowa wygrana. Ewingi - Start 1:3

18 października nidzicki Start podejmował na wyjeździe Ewingi Zalewo. Podopieczni Bartosza Kruschel pewnie wygrali to spotkanie, bo 3:1.

Spotkanie od pierwszej minuty było bardzo wyrównane i nie obfitowało w strzeleckie sytuacje. Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 29 minucie, a jej strzelcem był Adrian Roczeń, który wbiegł z piłką w pole karne i z 7 metrów uderzył na krótki słupek w samo okienko bramki gospodarzy. - Gol Adriana był bardzo ładny. - mówi po meczu Bartosz Kruschel. Gospodarze najwięcej zamieszania w naszym polu karnym robili po rzutach z autu. - Ich zawodnik posyłał z autów piłki w pole karne, jak by dośrodkowywał z rożnego, a oni próbowali grać wtedy głową w polu karnym. - dodaje trener Startu. Nidziczanie podwyższają prowadzenie w 55 minucie za sprawą dwójkowej akcji Dominik Bróździński – Kamil Godlewski. Domini Bróździński dopada do piłki, uderza, a ta wpada ku zaskoczeniu do siatki. Nie to było intencją Dominika, ale zakończenie akcji wspaniałe dla Startu. Mamy 2:0. Na 3:0 w 78 minucie podwyższa z rzutu wolnego Kamil Michalski, który tym razem przymierzył idealnie. Gospodarze honorowe trafienie zapisują w 82 minucie. Rzut wolny zza pola karnego, piłka odbija się od jednego z piłkarzy Startu i w taki oto sposób zatrzymuje się w bramce Karola Bruzdy. Po 13 kolejkach Start Nidzica zajmuje 7 miejsce z 20 punktami i bilansem bramek 26:24.