Wiosenna wygrana!!!

26 marca seniorzy nidzickiego Startu rozpoczęli ligowe zmagania. Pierwszym przeciwnikiem przed własną publicznością była drużyna Warmii Olsztyn. Podopieczni Bartosza Kruschel wygrali to spotkanie 2:1.

Od pierwszych minut spotkania to zawodnicy Startu dyktowali tempo i warunki gry. Nidziczanie szanowali piłkę, długo konstruując swoje akcje i rozciągając skutecznie formacje rywali.

Pierwsza ofensywna sytuacja Startu i od razu prowadzenie. Karol Bruzda wyrzutem wznowił grę do Rafała Wawrzyniaka. Ten podciąga z piłką kilkanaście metrów, a następnie dogrywa wprost pod nogi Mateusza Szczypińskiego. Ten opanował piłkę i z okolic 15 metra strzałem po ziemi umieścił piłkę w dolnym rogu obok interweniującego bramkarza Warmii.

Goście starali się odpowiedzieć, ale nie mogli znaleźć recepty na skutecznie grającą obronę Startu. W 20 minucie goście mieli rzut wolny nieopodal bramki Startu. Strzał zawodnika gości okazał się niecelny.

W 41 minucie Dominik Bróździński uderza ze skraju pola karnego w kierunku bramki gości, ale skuteczną interwencją popisuje się bramkarz, który paruje piłkę na rzut rożny.

Ostatnia minuta pierwszej połowy i rzut wolny dla Startu z okolic 25 metra. Do ustawionej piłki podchodzi Rafał Wawrzyniak, uderza, a bramkarz gości z trudem odbija piłkę!

Ostatni gwizdek i to koniec emocji w pierwszej części. Po przerwie goście starają się odrobić straty i to oni jako pierwsi uderzyli na bramkę strzeżoną przez Karola Bruzdę, ale bramkarz Startu popisał się pewną interwencją.

W odpowiedzi Start stworzył groźne akcje ofensywne. Najpierw potężne uderzenie Jakuba Stasiukiewicza z 12 metrów zablokował obrońca, a następnie uderzenie Daniela Pawęckiego z trudem broni bramkarz.

Kolejne minuty to ofensywa Startu. W 64 minucie Jakub Stasiukiewicz zagrywa na dobieg do Rafała Wawrzyniaka, ten potężnie uderza, ale skuteczną interwencją po raz kolejny popisuje się bramkarz Warmii.

71 minuta i mamy 2:0 dla Startu! Piłka z głębi pola zaadresowana do Dominika Bróździńskiego, ten przyjął piłkę, obrócił się z obrońcą na plecach, a następnie wygrał pojedynek biegowy z Kacprem Kopczyńskim i umieścił piłkę w siatce!!!

Chwilę później Start stworzył kolejną dobrą sytuację. Dominik Bróździński zagrał piłkę na 5 metr do Rafała Wawrzyniaka, ten niestety źle trafił futbolówkę i nie wykorzystał wybornej okazji.

W 83 minucie Daniel Pawęcki zagrał na prawe skrzydło do Rafała Wawrzyniaka, który po raz kolejny potężnie uderza, ale również niecelnie.

Bramkę honorową w 88 minucie zdobył po samodzielnej akcji skrzydłem Przemysław Hernik. Goście w ostatniej minucie gry zdobyli bramkę na remis, ale w tej sytuacji faulowany był Karol Bruzda i bramkarz nie mógł uznać bramki.

Ostatni gwizdek i trzy punkty na inaugurację pozostają w Nidzicy!!!

Start: Karol Bruzda, Paweł Napiórkowski, Mateusz Karwacki, Piotr Mioduszewski, Alan Zasadzki, Tomasz Jaroszewski, Bartosz Kruschel, Jakub Stasiukiewicz, Dominik Bróździński, Rafał Wawrzyniak, Mateusz Szczypiński

Rezerwa: Tomasz Samsel, Mateusz Cieślak, Radosław Urbański, Jacek Madej, Daniel Pawęcki, Łukasz Wawrzyniak, Rafał Ławicki.

Żółte kartki: Paweł Napiórkowski (Start), dwie zółte kartki na zawodników Warmii.