Vicelider pokonany!

25 kwietnia na Stadionie Miejskim im. ks. Ryszarda Gamańskiego w Nidzicy miejscowy Start podejmował vicelidera tabeli Klasy Okręgowej gr. II drużynę Tęczy Miłomłyn. Po dobrym meczu nidziczanie wygrali 4:2.

Pierwszy gwizdek arbitra i rozpoczynamy walkę o ligowe punkty. Świetnie dla Startu układają się pierwsze minuty, bowiem już w 5 minucie Start wychodzi na prowadzenie po strzale Kamila Michalskiego z rzutu wolnego. Radość na trybunach, a nasz klub kibica radośnie skanduje "Kamil Michalski, Kamil Michalski!". O takim początku z pewnością marzył każdy sympatyk klubu.

Kolejne minuty to wyrównana gra obu zespołów. Tęcza nie stworzyła żadnej groźnej sytuacji, natomiast obrońcy gości dwukrotnie wybijali piłkę z własnego pola karnego po dośrodkowaniach Dominika Bróździńskiego.

24 minuta okazała się szczęśliwa dla gości. Zagranie w pole karne, przyjęcie piłki i faul! Mamy jedenastkę! Do piłki podchodzi zawodnik Tęczy, który umieszcza futbolówkę w siatce. Mamy 1:1!!!

Goście podbudowani zdobyczą bramkową starają się wyjść na prowadzenie, ale dwukrotnie świetnie spisuje się Karol Bruzda. W 43 minucie arbiter po raz drugi wskazuje na "jedenastkę" dla gości i piłka po raz drugi ląduje w siatce! Mamy 2:1 dla Tęczy! Minutę później trzeci rzut karny dla gości! Kibice przecierają oczy ze zdumienia, bo ich ulubieńcy w zaledwie minutę mogą stracić dwie bramki z rzutów karnych. Tym razem wspaniale broni Karol Bruzda i pierwsza połowa kończy się wynikiem 2:1 dla Tęczy!

Po przerwie Start zaczyna grać z większym animuszem. 50 minuta i mamy 2:2!!! Kamil Michalski zagrywa piłkę w pole karne, tam przejmuje ją Rafał Wawrzyniak, który mocnym strzałem pokonuje bramkarza gości. Start co raz wyraźniej zaznacza swoją przewagę budując kolejne akcje ofensywne. Dominik Bróździński mija dwójkę obrońców Tęczy, uderza, ale jego strzał mija bramkę.

W odpowiedzi goście dośrodkowują groźnie w nasze pole karne, ale strzał głową z kilku metrów broni Karol Bruzda! 64 minuta Rafał Wawrzyniak wykłada piłkę do Pawła Sobotki, który uderza z około 14 metrów w kierunku bramki i mamy 3:2!!!! Życzenia kibiców stają się faktem, a klub kibica wesoło wykrzykuje "O MKS-ie klubie kochany masz dziś trzy punkty i mecz wygrany!".

Cóż za comeback naszych zawodników! Pomimo prowadzenia to Start konstruuje kolejne akcje ofensywne. Najpierw Paweł Napiórkowski ze skraju pola karnego uderza głową, ale nad poprzeczką. Chwilę później Alan Zasadzki oddaje strzał z ostrego kąta, ale piłka grzęźnie w bocznej siatce! Dominik Bróździński uprzedza bramkarza Tęczy zgarniając mu piłkę z przed samych rąk jednak potem nie trafił czysto w piłkę i bramkarz gości zdołał dogonić futbolówkę!

Kolejna akcja Startu to dośrodkowanie Kamila Michalskiego w pole karne wprost na głowę Pawła Napiórkowskiego. Jednak tym razem strzał kapitana Startu również mija bramkę rywali! W 80 minucie wynik na 4:2 ustala Radosław Urbański, który chwilę wcześniej wszedł na plac gry zmieniając Rafała Wawrzyniaka. W ostatniej minucie meczu Paweł Sobotka i Dominik Bróździński szukali szczęścia uderzając z dystansu, ale ich strzały mijały bramkę.

Ostatni gwizdek sędziego i to Start cieszy się z wygranej! Na zakończenie klub kibica podziękował zawodnikom za wspaniały mecz okrzykami "Dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy!".

Start: Karol Bruzda, Paweł Sobotka, Paweł Napiórkowski, Michał Leszczyński, Alan Zasadzki, Rafał Wawrzyniak, Adrian Roczeń, Dominik Bróździński, Jakub Bróździński, Kamil Michalski, Kamil Godlewski

Zmiany: Mateusz Karwacki, Radosław Urbański, Grzegorz Wąsiewski, Piotr Midouszewski