Klasa Okręgowa. Start demoluje Grunwald 5:0!

24 sierpnia na Stadionie Miejskim im. ks. Ryszarda Gamańskiego w Nidzicy zawodnicy prowadzeni przez Bartosza Kruschel pewnie pokonali gości z Gierzwałdu.

Już przed pierwszym gwizdkiem sędziego na trybunach słychać było głosy "dzisiaj wygrywamy nie ma innej opcji". Oczywiście sympatycy klubu nie mylili się i to o czym mówili stało się faktem. Goście kontynuowali fatalną passę porażek notując w dniu dzisiejszym już czwartą w tym sezonie.

Od pierwszego gwizdka sędziego to Start stara się narzucić swój styl i tempo gry. Sztuka ta udaje się. Goście zostają zamknięci na własnej połowie i nie dochodzą do głosu w ofensywie. Dobrą okazję do objęcia prowadzenia Start miał już w pierwszych minutach jednak Radosław Olszewski z ostrego kąta trafił w słupek. Parę minut później euforia na trybunach! Mamy 1:0 dla Startu! Bramkę strzela Radosław Olszewski!!! Lepszych pierwszych minut nie można było sobie wymarzyć. W 17 minucie mogło być już 2:0, ale bramkarz gości Dawid Skibicki końcami palców wybija piłkę.

W odpowiedzi zawodnicy z Gierzwałdu przeprowadzają jedyną ofensywną akcję po której zyskują rzut wolny. Zawodnik Grunwaldu uderza na bramkę, Damian Dąbrowski odbija piłkę, a ta trafia w poprzeczkę i wychodzi w boisko!

Do przerwy zdecydowana przewaga gospodarzy i mamy 1:0.

Druga połowa to ciąg dalszy przewagi Startu. Pierwsze pięć minut jest decydujące. W 48 minucie na listę strzelców wpisuje się Kamil Michalski strzelając bramkę głową po dośrodkowaniu Jakuba Bróździńskiego. A w 50 minucie na 3:0 podwyższa Radosław Olszewski dobijając strzał Mateusza Szczypińskiego. Po kolejnych dwóch trafieniach Start zupełnie dominuje na boisku. Zamyka ponownie gości na ich połowie i raz po raz nęka dośrodkowaniami. W 68 minucie Paweł Napiórkowski zagrywa do Mateusza Szczypińskiego, a ten pakuje piłkę do siatki! Mamy 4:0!!! Na 5:0 w samej końcówce meczu po ładnym uderzeniu wynik ustala Grzegorz Szabelski! Sędzia gwiżdże po raz ostatni. Brawo Start!

Po meczu powiedzieli:

Bartosz Kruschel, trener Startu - Wynik nas cieszy i z niego jesteśmy zadowoleni. Z gry nie do końca. Po 1 bramce wkradło się rozluźnienie i odrobinę przysnęliśmy. Dobrze zaczęliśmy drugą połowę, ale po bramkach na 2:0 i 3:0 chłopcy niepotrzebnie zaczęli napędzać akcje chcąc zmiażdżyć rywala. Przez to zrobiło się dość chaotycznie. Najważniejsze, że zagraliśmy dobrze w obronie, a dzięki temu goście nie mieli możliwości, by oddać strzał.

Radosław Olszewski, strzelec dwóch bramek - Od początku meczu byliśmy drużyna lepszą, przeważaliśmy, stworzyliśmy kilka sytuacji bramkowych, po strzeleniu pierwszej bramki w 16 minucie przysnęliśmy, graliśmy słabiej. W przerwie meczu trener nami potrząsnął, widać to było od razu po rozpoczęciu drugiej polowy. Dobra gra całego zespołu, obfitowała kolejnymi strzelonymi bramkami

Start: Damian Dąbrowski, Paweł Napiórkowski, Kamil Godlewski, Kamil Michalski, Jakub Bróździński, Mateusz Szczypiński, Adrian Roczeń, Paweł Sobotka, Mateusz Karwacki, Rafał Wawrzyniak, Radosław Olszewski
Zmiany: Grzegorz Szabelski, Piotr Rzepczyński, Radosław Moszczyński,