O treningach, sparingach i celach

Do wznowienia rozgrywek w Klasie Okręgowej co raz bliżej. W związku z tym czas rozpocząć przygotowania do rundy wiosennej. O tym jak będzie to wyglądało w nidzickim Starcie rozmawialiśmy z prezesem klubu Pawłem Kondeja oraz trenerem Bartoszem Kruschel.

Seniorzy nidzickiego Startu rozpoczęli przygotowania 19 stycznia, młodsze drużyny z racji późniejszego terminu wznowienia rozgrywek rozpoczną przygotowania w lutym. - Makro cykl treningowy został przygotowany na 10 tygodni i ma na celu jak najlepsze i optymalne przygotowanie do rozgrywek mistrzowskich - mówi trener Bartosz Kruschel. W tym okresie drużyna będzie trenowała 4 - 5 razy w tygodniu z założeniem przygotowania motorycznego. - Skupimy się na najważniejszych zdolnościach: wytrzymałości, wytrzymałości szybkościowej, zdolności siłowo-szybkościowej. 10 tygodniowy cykl będzie składał się z mikro cyklów, które będą miały założenia do zrealizowania - dodaje.

Nowe twarze?

Kibice Startu Nidzica zadają sobie pytanie, czy wraz z nową rundą rozgrywek pojawią się jakieś nowe twarze w drużynie. - Rozmowy z potencjalnymi zawodnikami trwają. jesteśmy klubem nidzickim i bazujemy na naszych piłkarzach, co bardzo cieszy. Jest kilka wariantów powrotów zawodników, kilku wznowi treningi po rozbracie z piłką - mówi prezes klubu Paweł Kondeja. Najważniejszą rzeczą jest, że z drużyny nikt nie odszedł. Jest to tym bardziej istotne z uwagi na fakt, że Start opiera się wyłącznie na swoich wychowankach. - Drużyna jest młoda. Kilku chłopaków studiuje, kilku się uczy, a reszta pracuje. Złożyć to w całość jest czasami ciężko z uwagi na studia i dojazdy. Jednak buduje to nas tym bardziej, że dajemy radę - dodaje Paweł Kondeja.

Co ze sparingami?

Naturalnie nie ma okresu przygotowawczego bez kontrolnych meczów sparingowych. - Zaplanowanych jest kilka sparingów. Niestety w związku z pogodą większość z nich odbędzie się na boiskach ze sztuczną nawierzchnią - mówi Bartosz Kruschel. Nidziczanie w okresie przygotowawczym zmierzą się z : MKS Mławianką Mława - 31 stycznia, 14 lutego z Pisą Barczewo, 21 lutego z Wkrą Żuromin, 1 marca z Wieczfnianką Wieczfnią Kościelną, 14 marca z Omulewem Wielbark oraz 21 marca z Błękitnymi Pasym.

Plany na przyszłość?

Skoro mówimy o przygotowaniach, sparingach oraz walce o punkty, w nadchodzącej rundzie nie może zabraknąć również stawianych celów. - Nidzicę stać na IV ligę. Mówi się, że cele zawsze trzeba stawiać i my stawiamy jeden główny: walczyć o zwycięstwo w każdym meczu - mówi prezes klubu. - Pozycja wyjściowa przed rundą wiosenną nie jest zła, gdyby nie dwie wpadki, za które czuję się w pełni odpowiedzialny - czyli błąd w postaci przełożenia meczu u siebie z Concordią II Elbląg oraz katastrofalny mecz z Fortuną Gągławki, dzisiaj bylibyśmy vice liderem tabeli - mówi Bartosz Kruschel. - Pamiętam jak mówiłem sobie i kilku zaufanym osobom, że po kryzysie w 2013 roku budowa marki klubu potrwa 3 lata. Będziemy budować pozytywny wizerunek klubu, łączyć młodzież, ludzi związanych z klubem, kibiców, tak by czuli przywiązanie do klubu i miasta. Wierzę, że dobre czasy dla nidzickiej piłki nożnej wkrótce nadejdą - dodaje na zakończenie prezes MKS Start Nidzica Paweł Kondeja.