Klasa Okręgowa. Pogrom w Elblągu. Olimpia II - Start 7:1

13 sierpnia seniorzy Startu Nidzica prowadzeni przez Bartosza Kruschel rozegrali drugą kolejkę ligowych zmagań. Tym razem wyjazdowym przeciwnikiem były rezerwy III - ligowej Olimpii Elbląg.

Rezerwy... to trochę źle powiedziane, gdyż do gry w tym starciu wytypowanych było dziewięciu zawodników ze składu trzecioligowca. Jedyną bramkę dla Startu zdobył Paweł Sobotka z rzutu karnego. W pierwszej części Olimpia niepodzielnie rządziła na boisku, kontrolowała mecz i grała swoje. Zaznaczyła tym samym swoją przewagę wynikiem 4:0. W drugiej połowie Start nieco obudził się, stworzył trzy dobre sytuacje, których na bramki nie zamienili: Dominik Bróździński, Kamil Michalski, a Paweł Sobotka trafił w poprzeczkę.

Zabrakło wszystkiego. Były zarówno błędy w obronie jak i brak skuteczności z przodu. Olimpia była lepsza, kontrolowała grę. Zawaliliśmy pierwszą połowę, która wypadła na prawdę słabo. Po przerwie było odrobinkę lepiej, ale nie wykorzystaliśmy 3 sytuacji. Wtedy może by wyglądało to trochę lepiej. - mówi po meczu trener Bartosz Kruschel.

Start po dwóch ligowych kolejkach zajmuje 12 pozycję z dorobkiem jednego punktu.